P. H. U. P
KRAK-OLD Sp. z o.o.
Oddział Zawidów
ul. Wierzbowa 6a, 59-970 Zawidów
tel: +48 757788326,
fax: +48 757788485
e-mail: zawidow@krak-old.pl

 

betoniarki

betoniarkami

  betoniarka OFERTA Betoniarki mieszarki MIESZALNIKI

 

BETONIARKI OFERTA:

Betoniarki mieszadłowe

 

 

Mieszalnik. Co to takiego jest? Co czego w ogóle służy? Na rynku budowlanym jest bardzo dużo rzeczy, które mieszają pewne substancje, artykuły i tym podobne. Co więcej ich typy i rodzaje charakteryzują się bardzo wszechstronnymi funkcjami, co sprawia, że dla zwykłego zjadacza chleba odróżnienie załóżmy mieszalnika do farby z mieszalnikiem do biopaliw graniczy z cudem. Przykładowo, gdy chcemy wyremontować nasze mieszkanie, o konkretniej odświeżyć nową farbą, udajemy się do sklepu z farbami i kupujemy pożądany przez nas kolor. Lecz musimy do tego dokupić bazę czyli naturalnie kolor biały. Mamy dużo ścian w naszym domu i na pewno zużyjemy dość sporą jej ilość. By połączyć kolor z bazą, trzeba po prostu je razem ze sobą wymieszać. Zwykły człowiek zapewne pomyśli: W sumie mogę to zrobić pierwszym lepszym prętem czy kijem. W sumie tak . Tylko istnieje jeden szczegół. Straci on pół dnia na żmudne i dodatkowo obciążające nasz organizm mieszanie toksycznych substancji. Co trzeba więc zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest udanie się do dobrego sklepu z artykułami budowlanymi i zapytać o mieszalnik do farb. Tam na pewno uzyskamy konkretne informacje o tego typu urządzeniach.

 

Mieszalnik jest urządzeniem , które bardzo ułatwia pracę ludziom. Jak sama nazwa wskazuje miesza odpowiednie substancje czy substraty. Wykorzystana w nich energia elektryczna oszczędza ludziom czasu i zdrowia na mieszaniu. Zastępuje on ludzkie mięśnie, mieszając ciągle i systematycznie. To człowiek ma możliwość kierowania tą maszyną i to od niego samego zależy jak długo ma dany mieszalnik pracować. Jest to kolejne urządzenie, skonstruowane, by ułatwić życie ludziom. Istnieje wiele rodzajów i typów mieszalników ale nam zwykłym szarym ludziom potrzebnych jest tylko kilka z nich. Pierwszym rodzajem mieszalników są mieszalniki ręczne, przenośne, czyli mieszalniki mobilne. Otóż ich budowa jest bardzo prosta, wręcz banalna. Taki mieszalnik składa się z długiego pręta, który jest jego trzonem i z końcówki, która ma za zadanie łączenie substancji. W zasadzie przypomina on trochę końcówkę mieszającą w mikserze, który również jest mieszalnikiem mobilnym, wykorzystywanym do celów gastronomicznych. Mieszalniki te można bardzo łatwo podłączyć do stacji, która wyposażona jest w silnik, który pod wpływem energii elektrycznej pracuje na dość wysokich obrotach, przez co sprawia że końcówka bardzo szybko porusza się. Takie mieszalniki można stosować w różnych dziedzinach np. do wspomnianych wyżej prac remontowych. Wystarczy tylko podłączyć końcówkę do stacji i mieszalnik jest gotowy do pracy. Co ciekawe, są też specjalne konstrukcje końcówek, które umożliwiają podłączenie ich do wiertarek. Wiertarka to też przecież silniki plus energia. Jak widać mieszalniki mobilne są bardzo poręczne i można je nabyć prawie we wszystkich sklepach z artykułami i narzędziami budowlanymi. Kolejnym typem mieszalników są mieszalniki statyczne, czyli nie poruszające się. Takie rodzaje mieszalników mają już bardziej skomplikowaną budowę, składają się przede wszystkim z wielkiego bębna, pojemnika w którym można łatwo umieścić bardzo dużą ilość odpowiednich substratów. W środku takiego bębna zainstalowany jest mechanizm mieszając wyposażony w duże łopaty, które umożliwiają mieszanie bardzo twardych i gęstych substancji. Za sprawą energii elektrycznej i zawartego w tego typu mieszalnikach wysokoprężnego silnika możliwe jest mieszanie z bardzo dużą szybkością, co skraca potrzebny czas do wymieszania substancji. Mieszalniki statyczne mają zastosowanie przeważnie w wielkich fabrykach, które produkują np. kleje montażowe. Otóż, do bębna wsypywane i wlewane zostają odpowiednie składniki, które przez ok. 8-10 godzin są nieustannie mieszane. W zależności od tego jak pojemny jest bęben mieszający uzyskujemy daną ilość produktu, w tym przypadku kleju montażowego. Dzięki takim maszynom produkcja artykułów budowlanych może odbywać się na co raz większą skalę.

Ciekawa zauważenia jest sama historia powstania tych urządzeń. Gdy Thomas Davenport w drugiej połowie XIX wieku skonstruował pierwszy silnik elektryczny, ludzie mieli od tamtej pory bardzo duże pole manewru. Mogli znaleźć zastosowanie takich silników w różnych dziedzinach przemysłu,  w tym także przemysłu budowlanego. Począwszy od betoniarek, giętarek czy mieszarek, po omawiany powyżej mieszalnik. Wzrost produkcji na wielką ogólnoświatowa skalę, jest wynikiem pracy w fabrykach, już wtedy mocno zmechanizowanych i skupiających coraz więcej pracy na maszynach. Mieszalniki jak wyżej wymienione urządzenia wraz z biegiem lat i coraz większym postępem technologicznym, doczekały się stopniowych i coraz to kolejnych udoskonaleń, dzięki czemu w dzisiejszych czasach mamy tak wielki wybór w tychże maszynach.

 

Mieszalniki to bardzo przydatne urządzenia. Bez nich człowiek musiałby pracować o wiele ciężej i dłużej. Technologia przy pomysłowości ludzkiej daje nam wspaniałe możliwości przy minimalnym nakładzie pracy. Tak więc, gdy mamy w planach remont, gdy chcemy upiec ciasto, skorzystajmy z tych bardzo pożytecznych urządzeń. Mieszalniki to oszczędność czasu i pieniędzy, tak potrzebnych ludziom dzisiaj.

 

 

 

 

 

   


STRONA GŁÓWNA - LOKALIZACJA - OFERTA - PARK MASZYNOWY - KONTAKT


Copyright © Krak-Old Sp. z o.o. 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Słowa kluczowe: betoniarki, betoniarka, mieszarki, betoniarki mieszadłowe

 

MB-150
MB-250
MB-350
MB-500
Krążniki
Giętarki
Nożyce
Pojemniki
Pługi śnieżne
Konstrukcje
 
 
 
 
 

betoniarek