mieszarki

 

P. H. U. P
KRAK-OLD Sp. z o.o.
Oddział Zawidów
ul. Wierzbowa 6a, 59-970 Zawidów
tel: +48 757788326,
fax: +48 757788485
e-mail:
zawidow@krak-old.pl

betoniarkami

  mieszarka OFERTA mieszarki MIESZARKI

 

BETONIARKI OFERTA:

Betoniarki mieszadłowe

 

 

Wyobraźmy sobie taką sytuację, w której musimy podjąć ważną decyzję np. musimy zakupić niezbędne do remontu naszego domu urządzenia budowlane. Ktoś nam polecił kupić małą przenośną betoniarkę. Jedziemy do sklepu, wybieramy potrzebną na betoniarkę. Ale ekspedient radzi nam by kupić mieszarkę. I tu pojawia się problem. Co będzie lepsze? Mieszarka czy betoniarka? Jaka w ogóle jest różnica między tymi dwoma urządzeniami? Nie jest to trudne do zrozumienia lecz trzeba poświęcić chwilę uwagi by wszystko „załapać”.

 

Mieszarka jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczona do mieszania pewnych artykułów. W odróżnieniu od betoniarki to urządzenie miesza substraty sypkie z niewielką ilością wody np. masy murarskie, zaprawy budowlane o konsystencji pasty itp. A więc ma trochę inne możliwości niż betoniarka. W betoniarce przeważnie łączy się składniki z dużą ilością wody. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od wspomnianej wcześniej betoniarki. Lecz gdy przyjrzymy się dokładnie, zaczniemy obserwować jej pracę, zauważymy, że sam bęben, który jest podstawowym elementem konstrukcji mieszarki nie rusza się i nie wykonuje ruchów okrężnych, tak jak to robi betoniarka. Otóż w mieszarce a konkretnie w mieszalniku (bębnie) , znajduje się mniejszy pojemnik w którym to rozrabia się dane substancje. Dzięki temu masa będzie bardziej zwarta i równomiernie rozmieszana. W większości betoniarek mieszalnik nie rusza się a w środku niego jest umieszczony gruby pręt, który miesza dane artykuły. Jest to subtelna różnica ale ma ona zasadnicze znaczenie. W zależności od tego co chcemy rozrabiać, wybieramy konkretne urządzenie budowlane: betoniarkę bądź mieszarkę. Zastanawiające jest jedno: Skoro oba te urządzenia są w zasadzie bardzo do siebie podobne, to czy nie można byłoby ułatwić sobie życia i nie wykorzystać jednego do wszystkich wyżej wymienionych zadań? Niekoniecznie, gdyż mimo że te dwa urządzenia są do siebie podobne, to różnią się zasadniczo sposobem wyrobu danych materiałów. np. gdy chcemy uzyskać beton, cement do wylania przykładowo posadzki używamy większej betoniarki. Natomiast sypkie, kruche materiały lepiej i co najważniejsze szybciej łączy ze sobą mieszarka. Jednak mieszarka to nie tylko maszyna wyglądem przypominająca betoniarkę. By to zrozumieć, trzeba jeszcze bardziej szczegółowo opisać działanie mieszarki i objaśnić ich typy i rodzaje. Pierwszym z nich są mieszarki bębnowe, wyżej wymienione bardzo podobne do betoniarki urządzenie. Charakteryzuje się w zasadzie tym samym co betoniarka lecz różni się celem i sposobem mieszania materiałów budowlanych. Istnieje jeszcze mieszarka, która z kolei bardzo przypomina wiertarkę. Jest to małe urządzenie, które ma za zadanie ciągle mieszać różnego rodzaju farby, kleje i różne tego typu substancje wykorzystywane w przemyśle budowniczym. Co więcej wyposażona w silnik, który rozwija wysokie obroty rzędu 600- 700 obrotów na minutę, może również posłużyć jako wiertarka. Tak więc można stwierdzić, że mieszarką jest zarówno urządzenie podobne do betoniarki jak i przenośna, poręczna maszyna służąca również jako wiertarka. Jest to trochę skomplikowane na pierwszy rzut oka lecz gdy tylko trochę skupimy uwagę na tych rzeczach, dowiemy się trochę o poszczególnych maszynach, byśmy w końcu mogli wiedzieć co jest czym i do czego służy.

 

Warta wzmianki jest sama historia powstania tego urządzenia. Otóż w dobie rewolucji przemysłowej  na początku XVIII wieku, gdy społeczeństwo zmieniało swoją historyczną tożsamość, by stać się industrialnym, uprzemysłowionym ogółem ludzi, bardzo silną popularność zdobywały patenty i wynalazki, które ułatwiały ludziom pracę i które wyręczały ludzi w niektórych pracach. W tym okresie powstała betoniarka. Wraz z nią i jej kolejnymi udoskonaleniami zrodził się „mniejszy brat” betoniarki- mieszarka. Wówczas różniła się sposobem i zakresem działania dla tego samego efektu. Lecz już wtedy ustalono że w mieszarkach łatwiej i sprawniej jest mieszać materiały sypkie i kruche. Wraz z biegiem lat i kolejnymi udoskonaleniami mieszarki, to urządzenie miało coraz więcej nowych zastosować. Coraz większe możliwości techniczne i elektroniczne sprawiły, że mieszarką są różne typy maszyn o podobnym bardzo zbliżonym przeznaczeniu- mieszania. Właściwie dzisiaj mamy dużo różnych mieszarek, właśnie dzięki postępowi technologicznemu.

 

Tak więc mieszarką można nazwać takie urządzenie, które miesza dane produkty. To od nich, od sposobu mieszania, zakresu wykonywania pracy zależy jaką mieszarką będziemy działać. Te urządzenia są znacznym ułatwieniem dla człowieka, ponieważ nie skupiają fizycznej pracy człowieka na pracach mozolnych i uciążliwych. Wspaniałomyślność i pomysłowość nie zna granic. Przez wieki prowadzili badania i postępowe udoskonalenia, by następnym pokoleniom było coraz łatwiej. Mieszarka i każda jej odmiana i rodzaj to łatwy i przystępny sposób na sprawny, szybki i bezproblemowy remont, czy inne zamierzenia budowlane. Warto zaopatrzyć się w takie urządzenia , jeśli planujemy coś przebudowywać czy w ogóle budować. Jest to bardzo dobre posunięcie z uwagi na fakt, iż oszczędza nam niepotrzebnych, dodatkowych wydatków i bardzo usprawnia działania budowlane.

 

 

 

   


STRONA GŁÓWNA - LOKALIZACJA - OFERTA - PARK MASZYNOWY - KONTAKT


Copyright © Krak-Old Sp. z o.o. 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Słowa kluczowe: betoniarki, betoniarka, mieszarki, betoniarki mieszadłowe

 

MB-150
MB-250
MB-350
MB-500
Krążniki
Giętarki
Nożyce
Pojemniki
Pługi śnieżne
Konstrukcje
 
 
 
 
 

betoniarek