P. H. U. P
KRAK-OLD Sp. z o.o.
Oddział Zawidów
ul. Wierzbowa 6a, 59-970 Zawidów
tel: +48 757788326,
fax: +48 757788485
e-mail:
zawidow@krak-old.pl

 

betoniarki

betoniarkami

  betoniarka OFERTA Betoniarki mieszarki BETONIARKI

 

BETONIARKI OFERTA:

Betoniarki mieszadłowe

 

 

Betoniarka produkowana przez Fabrykę Maszyn "FAMAZ" zbudowana jest z wirnika mieszającego oraz z nieruchomej misy, wspartej na stacjonarnej ramie z zabudowanym na niej silnikiem elektrycznym. Betoniarki przekazują napęd przez przekładnię pasową i przekładnię mechaniczną (w MB-150 i MB-250 przekładnia zębata-walcowa, w MB-350 przekładnia ślimakowa, a w MB-500 przekładnia planetarna).

Na całym świecie co roku statystycznie buduje się miliony mieszkań, chodników, posadzek itp. Przelewa się miliony ton cementu żwiru i innych materiałów do tego potrzebnych. Dla człowieka, który wie na czym polega załóżmy funkcja i zadanie giętarki czy betoniarki wszystko jest jasne i przejrzyste. Ale czy wszyscy ludzie wiedzą czym w ogóle jest betoniarka? Otóż nie. I naprawdę warto wiedzieć takie rzeczy, ponieważ kto wie, może taki laik niedługo będzie chciał budować własny dom czy inny budynek, a do takich zleceń potrzebne są odpowiednie narzędzia i maszyny, bez których taki człowiek jest narażony na zbędne wydatki i koszta. Ekipy budowlane są na tyle sprytne, że potrafią znaleźć sposób, by materiały bardzo szybko się kończyły, że trzeba kupić to i to i oczywiście więcej tym samym robocizny.  Dlatego czasami wypada zajrzeć gdziekolwiek i  dowiedzieć się paru rzeczy. Do budowy, remontu są potrzebne urządzenia budowlane, w tym wspomniana wcześniej betoniarka.

 

Betoniarka to specjalne urządzenie budowlane, które ma za zadanie mieszać odpowiednie artykuły np. cement, wodę i piasek, które później posłużą jako np. baza dla naszej podłogi. Oczywiście można łączyć w niej wiele innych materiałów ale najpopularniejszą funkcją takiej betoniarki jest właśnie wyrabianie cementu. Z uwagi na kształt betoniarki, kojarzy się ona przede wszystkim z wielkim kielichem obróconym o 90 stopni. Betoniarki jak i inne urządzenia budowlane są różnego rodzaju. I tak możemy podzielić betoniarki ze względu na różne czynniki determinujące te maszyny. Po pierwsze dzielimy je ze względu na właśnie wcześniej wspomniany kielich czyli innymi słowy, bardziej fachowo, mieszalnik. I tak możemy rozróżnić betoniarki kielichowe i bębnowe. Te bębnowe są z reguły bardziej pojemne, dzięki czemu  możemy mieszać dużo więcej materiału. Takie betoniarki wykorzystywane są przeważnie  przy robotach drogowych bądź przy większych zleceniach np. wieżowcach itp. Drugi podział jest determinowany ze względu na statyczność bądź mobilność. I tutaj wyróżniamy betoniarki stałe, ruchowe, przenośne i samochodowe. Te oczywiście również różnią się między sobą gabarytami. Przenośne logicznie będą lżejsze, samochodowe są już bardziej masywne. Otóż betoniarka samochodowa to nic innego jak samochód ciężarowy z aktywną, działającą betoniarką z tyłu tzw. „gruszka”. Na pewno nie jedna osoba widziała takie dziwne pojazdy podążające po naszych czy innych drogach. Ostatni podział to sposób aktywności. Są betoniarki, które działają non stop, przy na przykład zakładzie wyrobu cementu, gdzie surowce muszą być mieszane na okrągło. Natomiast są też betoniarki których tryb pracy jest okresowy. Czyli mamy możliwość włączania i wyłączania maszyny w dogodnym dla nas momencie. Ogólnie rzecz biorąc są to urządzenia, które bardzo pomagają i ułatwiają pracę człowiekowi. Betoniarki to jednak nie tak prosty wybór jak mogłoby się okazać. Odpowiednia jakościowo betoniarka jest niezbędna do mieszania i połączenia odpowiednich produktów w celu uzyskania dobrego betonu. Do tego niezawodność, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne jest niezwykle ważna. W końcu betoniarka będzie się znajdować najczęściej na zewnątrz narażona różne opady i temperatury. W takim układzie wybór odpowiedniej dla danego klienta betoniarki nie jest łatwy z uwagi na fakt, iż coraz więcej firm sprzedaje betoniarki o  bardzo słabej jakości z korzystną cenę. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o producencie i jeżeli wszystko gra, zakupić betoniarkę.

 

Ceny takich betoniarek potrzebnych załóżmy dla własnego użytku wahają się od 600 do kilkunastu tysięcy złotych. W zależności jak duża jest betoniarka i jak bardzo zaawansowana technicznie. Proste, wyposażone w podstawowe funkcje mieszania i dość małym litrażem są tanie jak na taki sprzęt budowlany. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś znacznie większego, musimy już wyłożyć więcej gotówki. Wszystko w rękach klienta i jego zasobności w portfelu.

 

Jak powstała betoniarka? Jaka jest jej historia? Warto to wiedzieć, szczególnie dla tych, którzy interesują się takimi zagadnieniami. Otóż początki betoniarki sięgają wielkiej rewolucji przemysłowej, gdy zrodził się wielki bum na nowe wynalazki i opatentowane produkty. Wtedy  to rosło zapotrzebowanie na patenty, które ułatwią człowiekowi pracę w nowym industrialnym społeczeństwie. Lecz wtedy jeszcze nie było silników elektrycznych więc zaprawę mieszano ręcznie w bębnach bądź innych mieszalnikach. Pierwsze modele były toporne lecz wraz z postępem technologicznym,  produkcja betoniarek jak i innych urządzeń budowlanych wzrosła na sile. Wartym jest wzmianki fakt, że wraz z postępem technologicznym betoniarki były i są cały czas udoskonalane. Być może już w niedalekiej przyszłości betoniarki będą same pracowały bez potrzeby ingerencji człowieka.

 

            Betoniarki to bardzo przydatne urządzenia. Szczególnie, kiedy mamy zamiar coś budować i potrzebna nam dobrze rozrobiona zaprawa. Czasami nie warto do wszystkiego wynajmować firm i zespołów budowlanych. Po prostu może się to w ogóle nie opłacać. Z betoniarką w garażu dużo łatwiej o brak dodatkowych i zbędnych kosztów. Po co tracić czas? Jak można łatwo i sprawnie wszystko wykonać bez dodatkowych kosztów. Betoniarka ułatwia życie.

 

 

   


STRONA GŁÓWNA - LOKALIZACJA - OFERTA - PARK MASZYNOWY - KONTAKT


Copyright © Krak-Old Sp. z o.o. 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Słowa kluczowe: betoniarki, betoniarka, mieszarki, betoniarki mieszadłowe

 

MB-150
MB-250
MB-350
MB-500
Krążniki
Giętarki
Nożyce
Pojemniki
Pługi śnieżne
Konstrukcje
 
 
 
 
 

betoniarek