Elementy przenośników taśmowych

Krążniki do przenośników taśmowych, znane również jako rolki do taśmociągów lub rolki do przenośników taśmowych, stanowią jeden z elementów konstrukcyjnych przenośników taśmowych, z powodzeniem wykorzystywanych w wielu różnych gałęziach gospodarki. Przenośniki taśmowe stosowane są między innymi w branży wydobywczej (górniczej), bardzo szeroko w branży przemysłowej, a także w branży budowlanej. Ich zadaniem jest ułatwienie i usprawnienie transportu określonych surowców oraz towarów. Ze względu na sporą indywidualizację potrzeb, zarówno przenośniki taśmowe, jak i współtworzące je krążniki, bardzo często muszą być wykonywane tak, aby spełniały niezywkle szczegółowe wymagania.

Zastosowanie rolek do taśmociągów

Rolki, krążniki, czasem występujące również pod nazwą wałków obrotowych, są elementami podpierającymi taśmę przenośnika taśmowego. Dzięki nim możliwe jest przesuwanie się transportowanych taśmą przedmiotów. Rolki taśmociągu przeznaczone do zabudowy w przenośnikach taśmowych mają za zadanie podtrzymywanie taśmy transportującej zarówno od góry, jak i od dołu. Innego rodzaju krążniki mogą być również stosowane jako elementy w transporterach rolkowych lub grawitacyjnych.

Nasza oferta – krążniki różnych typów

W ofercie naszej firmy znajdują się m. in. gładkie krążniki wysokiej jakości, pierścieniowe krążniki o bardzo dużej wytrzymałości, a także krążniki tarczowe i odciskowe.
Krążnik gładkie są najczęściej używanymi w przemyśle rolkami do taśmociągów. Elementy tego typu chętnie wykorzystywane są w przemyśle górniczym, energetycznym czy budowlanym.
Krążniki pierścieniowe są z kolei elementami stosowanymi przede wszystkim tam, gdzie bardzo duże obciążenie ładunku oraz jego liczne uderzenia wykluczają zastosowanie standardowych krążników gładkich. Gumowe pierścienie tego typu krążników doskonale amortyzują uderzania wywołane przez spadający na taśmociąg ładunek, dzięki czemu przenośnik nie ulega uszkodzeniom i jest w stanie efektywnie pracować przez długi czas, bez najmniejszych przerw.

Kontakt – krążniki dla różnych branż

Każdy wyprodukowany przez nas krążnik powstaje z materiałów najwyższej jakości i spełnia wszelkie niezbędne wymagania do pracy z dużym obciążeniem i w trudnych warunkach. Wszystkich zainteresowanych naszymi produktami zapraszamy serdecznie do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie, w razie potrzeby doradzić i pomóc w ustaleniu niezbędnych szczegółów związanych z realizowanym projektem. Jesteśmy gotowi wykonać każde, nawet najbardziej wymagające zamówienie!