Przedstawiamy jeden z naszych flagowych produktów – krążnik gładki, dostępny w wielu różnych wariantach i konfiguracjach. Jego uniwersalność pozwala na wykorzystywanie tego typu elementów w wielu branżach gospodarczych i przemysłowych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie taśm transportowych działających na rolkach.

Wytrzymałe i wydajne krążniki gładkie

Krążniki to obecnie najliczniejsze elementy każdej konstrukcji przenośnika taśmowego, które stosowane są do podtrzymywania taśmy przenośnikowej. Krążniki gładkie to bez wątpienia najpopularniejszy tego typu elementy, wykorzystywane w pracy przy dużych amplitudach obciążeń.

Krążnik gładki najczęściej pracuje pod taśmą. Jego wysoka wytrzymałość oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne sprawia, że krążnik w tej specyfikacji doskonale sprawdzi się w branży wydobywczej, energetycznym i budowlanej, a także w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Zastosowanie odpowiedniej grubości rury wykonanej z wysokogatunkowej stali gwarantuje długą żywotność elementu, a zamontowane łożyska, piasty, elementy uszczelniające oraz pierścienie osadcze charakteryzują się wysoką jakością.

Niezastąpione gładkie krążniki kierunkowe

Nie można również zapominać o tak istotnych elementach w gamie krążników gładkich jak krążniki kierunkowe. Ich zadaniem jest skuteczne niwelowanie nieoczekiwanych, poprzecznych ruchów taśmy, co może negatywnie wpłynąć na działanie całego systemu transportującego. Gładkie krążniki kierunkowe doskonale sprawdzą się zwłaszcza na krzywoliniowych odcinkach przenośników taśmowych, a także jako elementy stacji centrujących. Krążniki kierunkowe KRAK-OLD tworzone są przede wszystkim w wersji standard, oferując doskonałe połączenie trwałości oraz wydajności działania.

Girlandy – szybka i łatwa instalacja bez przestojów

Wysokiej jakości krążniki gładkie dostępne są również w naszej ofercie jako zestawy elementów podwieszanych, czyli krążniki girlandowe. Takie rozwiązanie o zwiększonej elastyczności oraz wytrzymałości polecamy do zastosowania w przenoszeniu szczególnie ciężkich materiałów w długich przenośnikach taśmowych. Takie gotowe zestawy krążników zapewniają szybki i łatwy montaż, bez konieczności wstrzymywania systemu transportującego.

Krążniki gładkie KRAK-OLD to jedyny racjonalny wybór dla Twojego biznesu!

Wybierz krążnik: